The Rocksons

Om barock

The Rocksons er din garanti for en festlig og underholdende aften med et repertoire som spænder bredt over noget af den bedste musik fra de sidste 30 år. The Rocksons er et ungt men rutineret band der som kvartet kan spille op til den helt store fest eller som duo til mindre selskaber. 

Personer

The Rocksons består af 4 personer i bandet.

Varighed

The Rocksons spiller som standard 3x45 min. forhør på andet.

Udstyr

The Rocksons har eget anlæg med op til ca. 300 personer. Er der behov for et større setup, kan SkolanderEvent naturligvis levere dette.

Geografi

The Rocksons er fra Jylland og spiller i hele landet.

Genre

The Rocksons spiller 60'erne pop/rock, med klassikere op til i dag

Referencer

Skagen Bryghus, Fatter Eskl, Hotel Opus, Række Mølle håndbold, og mange flere…

Kontakt os

Gode råd

  • Stil ikke baren og musikken i hvert sit rum. Man får tre fester inklusiv den, som rygerne laver udenfor.
  • Stil baren og musikken i hver sin ende af lokalet. Folk, der ikke danser, hænger ud i baren og vil gerne kunne snakke sammen.
  • Overvejer I live musik, skal I også huske musik under middagen eller i bandets pauser. Vi hjælper selvfølgelig gerne med dette.
  • Vent med natmaden til sidst, og luk festen på sit højeste med musikken. Når natmaden serveres bliver gæsterne trætte, og så spilles der musik for et tomt dansegulv.
  • Musikere og teknikere kan bruge mange timer ved jer. Regn som regel med forplejning til dem: Drikkevarer til hele dagen, et varmt og solidt måltid til aftensmaden og eventuelt lidt om formiddagen, hvis de starter tidligt.

amazing quality may possibly be the centre gasoline reddit hublot replica. omega replica watches are the best qulity online. fake omega watches come with 80% off. cheap richard mille replica under $53 contains the spirit of courage. anticipating or simply after the mood within the days may be a offer for cheap tagheuer.to under $62.